O čem se lidem zdá

Zdálo se mi, že mi vypadly zuby. Co to může znamenat?

Není potřeba pročítat staré snáře, které přinášejí katastrofické scénáře a nahánějí strach. Zuby jsou symbolem životní síly a energie, přece musíme kousat, abychom žili, anebo je ceníme, abychom se ubránili. Ale nemusí nám hrozit žádné nebezpečí. Je pravda, že tento sen varuje a ukazuje na možné oslabení životní energie, problémy nebo nemoc, ale nemusíme se bát. Všechno je to velice individuální a záleží na dalších podrobnostech toho snu.

Ve snu se mi zdálo, že čekám dítě a pak jej porodím a kojím. Ve skutečnosti už mám děti velké.

Dosti časté sny žen, které ukazují jejich pečující stránku a zároveň potřebu být opečovávány. Přece jenom jsme matky a děti už buď máme, nebo se je chystáme mít. Může to být skrytá touha po dítěti, nostalgické vzpomínky na minulost, příslib něčeho nového nebo skutečně předzvěst toho, že do našeho života za čas přijde dítě. Těch významu tady je několik, záleží na ostatních podrobnostech snu a na individuálním poselství pro každého.

Zdá se mi, že se stále vracím do školní lavice a do doby, kdy jsem studovala. Čekají mě zkoušky. Vždy se cítím nejistě a potřebuji uspět. 

Také běžný sen v různých obměnách. Je o tom, jaké jsou na nás kladeny požadavky, například od vlastních rodičů, partnera či zaměstnavatele nebo o tom, jaké požadavky na sebe klademe my sami. Je o zamyšlení nad tím, jak jsme se kdysi v té školní lavici cítili a jak se cítíme dnes s úkoly, které nás čekají. Je o naší nejistotě a potřebě zvládat byť i ty nejzákladnější požadavky života. A o tom být ceněni. Proto se dokažme ocenit i sami.

Ve snech létám. Jakmile se ocitnu vysoko, dostanu strach…

Častý sen u snílků, fantastů, lidí, kteří potřebují odlehčit a utéct před stresem a potížemi či nějakou svou rigidní stránkou. Někdo létá bez problémů vysoko a dokáže a dokáže si to užít, někdo se výšek bojí, i když třeba po nich podvědomě touží. Je v tom určitě hluboká symbolika a individuální poselství pro každého. Opět záleží na další kontextu snu.

Pronásleduje mě pes, stále před ním utíkám a bojím se, že mě pokouše.

Úzkostný sen s mnoha obměnami (může nás pronásledovat a honit kdokoli, buď nás zabije, nebo se bráníme a zabijeme my jeho), který se týká naší temné stránky – našeho stínu nebo našich současných potíží. Záleží také, kdo nás pronásleduje, pes je strážce vědomí a šelma, která dokáže být oddaná, ale i útočná a agresivní a má ostré zuby. Záleží na dalších podrobnostech snu, ale zřejmě se jedná o nevyřešený problém, který člověka tíží.


                                                                    Foto: archív TKKomentáře

Oblíbené příspěvky