Moje knihy

Připravuje se:

Nová kniha o snech, tentokrát O LUCIDNÍM SNĚNÍ

Anotace knihy:

Stalo se vám někdy, že jste nevěděli, zda spíte, anebo jste vzhůru? Vyděsila vás spánková paralýza? Máte zajímavé snové zážitky, s nimiž si nevíte rady? Toužíte po tom létat ve svých snech? Kniha O lucidním snění přináší zajímavý pohled na sny zkušené vykladačky snů a astrální cestovatelky Taťány Kročkové, která již v minulosti vydala knihu o snech – Tajemství snů a jak ho rozluštit (Albatros Media, 2021). Tentokrát se zaměřuje na všechno, co se do její první knihy nevešlo: lucidní snění, astrální cestování, vše o spánkové paralýze, hluboké archetypální sny a jejich cenný přínos, poznatky dávných filozofů o snech, nebo zamyšlení se nad sny, které připomínají náhledy do minulých životů či transgenerační traumata. 

O autorce:

Taťána Kročková (*1979) je nezávislá redaktorka několika magazínů, šéfredaktorka kulturního webového magazínu Kultura21, kartářka, astroložka a numeroložka prezentující se pod pseudonymem Beskydská čarodějnice. Celoživotně se zaměřuje na oblast zdraví, psychologie, filozofie, ezoteriky a věnuje se výkladu snů. V roce 2021 vydala knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit pod nakladatelstvím Albatros Media. 

Beskydská čarodějnice
Zdroj: Pinterest.com


Recenze knihy Tajemství snů a jak ho rozluštitTajemství snů a jak ho rozluštit

Tajemství snů a jak ho rozluštit 

V listopadu 2021 vydalo nakladatelství Albatros Media mou knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit. Práce na knize byla velmi naplňující a zajímavá, využila jsem množství svých snových zkušeností i příkladových snů svých známých a blízkých, také ze své skupiny Výklad snů na Facebooku. Kniha je napsána z pohledu vlastní zkušenosti, nechtěla jsem ani příliš zabředávat do ezoteriky, ani napsat čistě vědecké pojednání. Knížka shrnuje základní informace o spánku, snění a snech i jejich moderním psychologickém výkladu. Může být pro vás zajímavou volnočasovou učebnicí, pokud vás tato problematika zajímá více.


Rozhovor se mnou v magazínu Kultura21 najdete ZDE

Tajemství snů a jak ho rozluštit

Z knihy se dozvíte:

  • proč se některým lidem nezdají sny, anebo o nich neví
  • jak si založit snový deník a lépe zapamatovat sny
  • co je to REM a NREM spánek
  • jaké známe druhy snů
  • o čem se lidem nejčastěji zdá
  • jak komunikujeme ve snech se zemřelými
  • jak poznáme věštecké sny
  • co všechno nám sny sdělují a o čem vypovídají
  • jak sny předurčují zdraví či nemoc
  • co mají společného spánková paralýza a lucidní snění

a mnohé další

Najdete v ní také spoustu ukázkových snů a výkladů, mnohé z nich patří také vám...

Ukázka z knihy:

S jakými zvířaty se nejčastěji setkáváme ve snech?


    Kategorii zvířata ve snu můžeme rozdělit na několik podkategorií. Záleží na tom, o jaký typ snu se jedná a jaké pocity v nás konkrétní zvíře vyvolává. V prvé řadě jsou to taková zvířátka, která bychom nejraději neviděli, ze kterých máme různé fobie a kterých se štítíme, anebo z nich máme strach a hrůzu, tedy hmyz, pavouci, hadi, štíři, netopýři, ale třeba i nebezpečné dravé šelmy. Tyto sny bývají spíše nepříjemné, s projevy negativních emocí, někdy jsou to vyloženě noční můry plné děsu. 
   Konkrétně pavouci a hadi se ve snech vyskytují velmi často, většinou však v negativním významu. Jejich snová symbolika je však rozsáhlá a hluboká. Hadi a pavouci v astrologii náleží ke znamení štíra a mocné energii planety Pluto. Jejich význam souvisí s hlubokými, nevědomými procesy, většinou patří k temnotě, našemu Stínu. Had byl pokušitelem už v Edenu, pojí se také s démonickou postavou Lilith. Je to velký svůdce, symbol mocné sexuální energie, ale také proradnosti. Pavouci nás straší, obzvláště ti velcí a černí, z hlediska různých dětských traumat a skrytých obav a nejistot. Problémy, starosti, přemíru nezvládnutého stresu, tajné nepřátele a podobně, mohou také představovat blechy, štěnice, vši, myši a další nepříjemní tvorové, kterých bývají naše sny někdy vyloženě plné. Nechybí často ani vosy, mravenci, krysy a spousta jiných. Každý sen ale vykládáme jinak a má pro snícího zcela jiný význam, ačkoli se v něm třeba vyskytují stejné či podobné snové symboly. 
   Pak jsou zde zvířátka, která jsou nám naopak milá. Může jít o mláďata, domácí mazlíčky, hlavně kočky a psy. Nejčastěji jsou to jen vzpomínky na zvířecí kamarády, které jsme třeba kdysi měli a kteří nám velmi chybí. Sny o zemřelém psím příteli mohou být i po mnoha letech velice emotivní a živé. Objevují se i sny, ve kterých máme tendence zvířata zachraňovat, pečovat o spoustu koťátek, kuřátek, kachňátek, veverčátek nebo dalších mláďat. Takové sny většinou poukazují na naši potřebu se o někoho starat, zejména o slabé a bezbranné tvory, mohou být i určitou ventilací našeho mateřského a ochranitelského pudu. Další možností výkladu je ale to, že my sami vlastně toužíme po tom, aby se o nás někdo postaral a jsme zrovna tak bezbranní a zranitelní, aniž bychom si to v realitě přiznali a uvědomovali. Zvířata totiž i často představují některé části naší duše. To se týká také šelem. Pokud se nám zdá o šelmách, může jít o výzvu, jak si dokážeme poradit s dravými šelmami uvnitř nás samotných. Může jít o naši vlastní dravost, nenasytnost, sílu sexuálního pudu a podobně. 
   Šelmy ve snech nás nejčastěji pronásledují a my se jich bojíme, prcháme před nimi. Každé z těchto zvířat má svou symboliku a určitou magickou sílu. Nádherné, moudré a velmi poučné bývají sny, v nichž se setkáváme s takzvanými totemovými zvířaty. Každý z nás v průběhu svého života může navázat kontakt se svým totemovým zvířetem, od nějž si lze v určitých těžších životních obdobích zapůjčit jeho vlastnosti. Tato zvířata ve snech nám nabízejí pomoc a radu, varují nás před nebezpečím a před chybnými kroky v našich životech, provází nás a chrání. Jsou to naši moudří průvodci a přátele, k nimž vzhlížíme a k nimž máme velký respekt. Kontakty s moudrými totemovými zvířaty jsou možné právě ve snech. Nabízí se otázka, zda to poznáte. Ano, poznáte to… tyto sny jsou jiné, obvykle jde o astrální a transformační sny, významné, „velké” sny. 
   V našich snech se také můžeme setkávat s vodními tvory, například velrybami a delfíny, různými ptáky (viz například moje snová série v kapitole o léčivé moci snů), mohou to být zvířata náležející ke čtyřem živlům – zemi, vodě, vzduchu, ale třeba i k ohni v podobě bájného ptáka Fénixe. I bájná zvířata se mohou vyskytovat ve snech, tyto sny mají pro nás velký význam a patří společně se sny o totemových zvířatech k těm opravdu důležitým. Nepřicházejí ale jen tak ke každému. Všechno má svůj čas a svůj důvod… 
   Pojďme si to tedy shrnout. Zvířata, která se nám objevují ve snech bychom mohli rozdělit takto:

hmyz, pavouci, hadi a další havěť vyvolávající nepříjemné pocity
mláďátka a roztomilá zvířata, která vzbuzují ochranitelské sklony a líbivé, příjemné pocity
šelmy, kterých se bojíme, anebo (zároveň) jsou odrazem našich pudů, animality, vášní, sexuality
bájná zvířata a totemová zvířata, duše zvířat jako průvodci, ochránci a pomocníci v těžkých dobách

Ukázky snů o zvířatech 


   „Asi před 14 dny se mi zdálo, že jsem přijela svým modrým autem (které mám i ve skutečnosti) do lesa. Ten les byl hustý a tmavý, barvy byly spíše do hněda. Vylezla jsem z auta, nevím proč, procházela se. Najednou jsem si všimla pohybu, podívala se směrem, ze kterého se začaly ozývat zvuky. Byl tam velký hnědý medvěd a šel přímo ke mně. Vím, že jsem se ho bála a chtěla utéct, ale moc mi to nešlo. Nakonec po chvíli utíkání, medvěd šel celou dobu po mně, se mi povedlo dostat se do auta. Pamatuji si, že medvěd stál na zadních přímo před autem a nechtěl mě pustit, pak jsem se vzbudila. Další sen z lesa jsem měla včera. 
   Byla jsem opět v lese, sen byl podobný tomu předchozímu, jen byl trochu světlejší. Byla jsem tam se skupinou lidí, ke kterým jsem pociťovala důvěru. Ti lidé mě varovali před vlky. Prý je jich v lese hodně a jsou nebezpeční. Najednou ti lidé zmizeli a všude byli jen ti vlci. Já na jednom z nich seděla a někam jsme běželi. Celá smečka vlků a já na jednom z nich. Najednou jsme šli přes dřevěný mostek, udělaný jen z klád, byl tam malý potůček. A v momentě, kdy jsme byli na konci mostu, se na mě a mého vlka vrhl medvěd. Zaútočil a mého vlka, na kterém jsem seděla, kousl jedním zubem do krku. Přesně zasáhl tepnu, takže vlk okamžitě vykrvácel. Já se svalila vedle něj a vzlykala. Ptala jsem se medvěda, proč to udělal. S pláčem jsem se probudila…” (Katka, 28 let)

   „Byla jsem v místnosti plné terárií. Hadí terárium bylo otevřené a po mně i okolo mě lezli krásní zelení hadi. Pak mě něco kouslo několikrát do ruky, kouknu a zaútočil na mě sklípkan. Chovatel mě uklidňoval, že nemají jedové váčky, že neumřu…” (Petra, 24 let)

   „Sedím na zadním sedadle v autě, mám otevřené dveře, auto jede pomalu. Chtějí nastoupit lišky. Vypadají, že jsou zlé a zle se i chovají. Chtějí nastoupit a přitom už jedeme s těmi otevřenými dveřmi. Chci je zavřít. Řidič/osoba byla slyšena, jak říká: nech je, pusť je, ony ti neublíží. Jedna mě kousne do ruky. Vytlačuji ji ven. Říkám: kouše, ať vypadne. Řidič ztichne. Mizí lišky, i sen. Byla noc. Ticho. V dáli je slyšet, jak se vzteklé lišky chvíli zlobily, že se vzbudím a že nenastoupily…” (Kája, 32 let)

   „V obýváku lezl pavouk po zdi, hrozně rychle. Na několikátý pokus se manželovi povedlo ho zabít, a to byla chyba. Začalo z něj vylézat množství malinkých pavouků, kteří lezli úplně všude. Stěny, podlaha, nábytek, jen se to jimi hemžilo. Já vzala vysavač a snad tři hodiny jsem to všechno vysávala, než to zmizelo! “ (Radka, 38 let)

   „Zdálo se mi o tom, že zabíjím krysy. Nevíte, co to znamená?” (Petra, 32 let)

   „Je to cca +/- 10. století. A stále to začíná tím, že přicházím k dlouhým osvíceným schodům, které prochází skrz mlhu. Nahoře je to jako jiný svět, kde čeká nějaký vlk, nebo co to je. Ale každopádně je větší než člověk. Z větší vzdálenosti pak vidím postavu v kápi, se kterou jde i ten vlk. Pokaždé projdou skrze temný les k nějaké vesnici, která leží u moře opevněna dřevěným valem. Před nimi jsou zákopy hlídané vojáky, kteří se rozestupují při průchodu muže v kápi s vlkem. Ti míří k nějaké chýši, kde se při vstupu vlk jakoby vypaří. Uvnitř jsou podle oblečení výše postavení lidé, v nějaké zbroji, ale beze zbraní (ty jsou v předsálí hlídané stráží) a muž v kápi, u kterého už vše opět vidím jeho očima, usedá do čela stolu... Tady to vždy skončí, nebo si víc nepamatuju. Nevím, co to znamená, nebo jaký to má význam… “ (Radek, 38 let)

   „Zdál se mi sen o mojí fence, která je mrtvá. Zdálo se mi, že jsem ji hledala v cizím baráku a strašně se bála, že je někde mrtvá a ona mezitím byla schovaná pod dekou. Měla jsem velkou radost, že je živá...Poté se mi ještě hned zdálo o kamarádce, která se mnou nemluví už skoro dva roky, a v tom snu  jsme spolu mluvily....co to znamená?” (Jana, 37 let)

   „Zdál se mi sen o novém bytě, že jsem se do něj stěhovala, ale byla tam spousta věcí po mojí zesnulé babičce a ještě žijícím strýci. Z jedné hromádky oblečení vyběhla bílá myška! Děkuji za výklad. Jinak babička, ani strýc, v bytě nikdy nebydleli. Měli velký dům. Ve snu byl byt malinký…” (Mirka, 24 let)

   „Zdálo se mi několik snů, většinou v prostředí domova, známých míst, kde se cítím dobře. Jenže jsem na těch místech řešila důležité rodinné věci. Občas to přešlo v hádku. A v každém snu a místě se objevil velký, zuřivý pes, většinou vlčák, nebo rotvajler. Šli mi po nohou, rukou. Ze začátku jsem měla strach. Ale přemohla jsem je tím stylem, že jsem je chytla za tlamu, v prstech cítila zuby, a trhnutím jsem jim lámala čelisti. Velmi mě to zaráží…” (Soňa, 31 let)

   „Dnes se mi zdál sen o vlcích. Šly jsme s dcerou z procházky, byl už pozdní večer. Ve svahu jsem si všimla spícího vlka, stočeného v klubíčku. Upozornila jsem na něj dceru. Fascinovaně jsme si ho z povzdáli prohlížely. Tichými kroky jsme chtěly opustit místo, ale vlk se probudil. Vzápětí se objevili další vlci. Všem svítily oči a i když to bylo čím dál fascinující, bylo potřeba být obezřetný. Ocitly jsme se ve velkém domě, který interiérem připomínal domov mých zesnulých prarodičů. Cítila jsem zde přítomnost mojí nejbližší rodiny, ale neviděla nikoho. Najednou se tam objevil můj zesnulý dědeček a řekl, že vlci se teď rozmnožili, že se jich nemusím bát, jen být opatrná. A zavřel za námi dveře, ve kterých už stalo asi pět vlků...
   Pak se mi zdálo o cizím starším, ale pohledném muži, jak mi před mým mužem složil několik uctivých poklon, přišla jsem si fakt jak úplná královna. Muž jen zíral a neříkal nic... “ (Vanda, 42 let)

   „Byla jsem na závodech koní (vůbec se koňmi nezabývám, nerozumím jim a nesleduji žádné závody), když v tom můj favorit upadl a zlomil si obě stehenní kosti. Naříkal, měla jsem mu pomoct já, nevěděla jsem však jak. Zavolala jsem veterináře, a ten mu pomohl odejít a já na to musela koukat a brečela jsem, že nechci... Vůbec tomu nerozumím, oč by se mohlo jednat…” (Pavla, 48 let)

   „Mně se dnes zdálo o divokém praseti. Divočák přišel na zahradu, šel jen po mně. Zvedla jsem děti ze země, dala je na schody, divočák mě chtěl napadnout zezadu. Měla jsem v ruce malý nůž, kterým jsem ho škrábla do krku, v tom přestal a odešel. Byl veliký…” (Doubravka, 33 let)

Podmínky prodeje knihy u mě


Kniha Tajemství snů a jak ho rozluštit je stále v prodeji. Můžete si ji koupit v každém knihkupectví, anebo také u mě, podmínky jsou následující:

Kniha stojí 399,- Kč, za poštovné zaplatíte 68,- Kč, cena je tedy 467,- Kč. Ale protože se už teď po čase objevují na různých eshopech běžně slevy, pošlu vám knihu spolu s poštovným také se slevou, dohromady za 411,- Kč. Pokud máte zájem, napíšu vám do knihy věnování. 

Číslo účtu: 241831470/0300

Název knihy: Tajemství snů a jak ho rozluštit
Autor: Taťána Kročková
Počet stran: 256
Nakladatelství: C. Press (Albatros Media)
Cena knihy: 399,- Kč
Rok vydání: 2021 

Komentáře

Oblíbené příspěvky