Úplňky 2022

Nově připravuji úplňky pro magazín Womanonly, kde najdete všechny úplňky od toho dubnového na rok 2022. Takže zde budu přidávat pouze odkazy.

Dubnový úplněk ve Vahách připadne na Bílou sobotu. Přinese napětí ve vztazích

BŘEZNOVÝ ÚPLNĚK V PANNĚ ZACÍLÍ NA PRAKTICKOU POMOC A ÚKLID V DUŠI

V pátek 18. března v 8:17 ráno tu máme přesný březnový úplněk v Panně. Již nyní můžeme sledovat jeho vlivy i to, jak nám v noci svítí do oken. Tentokrát se Měsíc bude nacházet na samém konci znamení Panny, v přesné opozici na Slunce v Rybách, kde se momentálně také vyskytují další planety jako Merkur a Jupiter, který se chystá přiblížit k dlouhodobě umístěnému Neptunu v Rybách. Co na to říct? Možná právě úplněk rozjitří rybí přecitlivělost a bude se snažit po panenském způsobu zmatky trochu učesat, uklidit a dát jim řád. 

Úplněk
Zdroj foto: Pixabay

Určitě nastává čas pro typický jarní úklid, a to nejen v našich domovech, ale také v příbytku, v němž sídlí naše duše. Je čas nových začátků a rozhodnutí, realizace snů, myšlenek a dávných plánů, na které jsme doposud neměli odvahu. Je čas převést teorii do praxe a zaměřit se trochu na praktickou stránku věci. Mnozí z nás budou řešit práci a vydělávání peněz. Jiní zase zacílí na charitu a praktickou pomoc druhým, slabším a bezbranným, například opuštěným zvířatům nebo uprchlíkům či dětem. 

V den úplňku se nepřejídejme, nepijme alkohol, opatrovat bychom si měli trávicí soustavu, střeva, slinivku, játra a žlučník. Klidně můžeme začít s detoxikací jater či střev nebo si dát tento den odlehčenou stravu. Je dobré si zacvičit, zaběhat a celkově se trochu více pověnovat svému zdraví. Není vhodné v den úplňku a kolem úplňku absolvovat chirurgické zákroky na orgánech náležejících ke znamení Panny, tedy jsou to hlavně střeva, játra, žlučník, slinivka a slezina, a není vhodné ani podstupovat narkózu. 

A když budeme mít pocit, že se nám nic nechce, nebude na škodu drobný odpočinek. Přece jen není potřeba se neustále rozdávat pro druhé a být ve stresu. Je třeba myslet taky trochu na sebe… a nezapomenout snít! 

Autor článku: Beskydská čarodějnice


BLÍŽÍ SE KONJUNKCE NEPTUNA A JUPITERA V RYBÁCH. PŘINESE OBROVSKÝ DUCHOVNÍ POTENCIÁL

Dne 12. dubna nastane přesná konjunkce planet Jupitera a Neptuna ve znamení Ryb. Již pár týdnů před tímto datem a po tomto datu můžeme pociťovat vliv jejich vzájemného přibližování. Co nám tato konjunkce přinese a co to vlastně znamená? 


Maják
Zdroj foto: Pixabay

Konjunkce znamená, že se tyto planety setkaly ve stejném bodě a navzájem spolu interagují. Planeta Jupiter vládne znamení Střelce a nese si v sobě symboliku důležitosti, velkoleposti, velkorysosti, úspěchu, ctižádosti, štěstí, rozmachu, rozvoje, expanze a veselí, ale i arogance a dokonalosti. Obvykle bývá spojována se šťastnými událostmi a obratem k lepšímu. Analogicky Jupiteru odpovídá vládce všech bohů, řecký Zeus nebo římský, stejnojmenný, Jupiter. Pokud je Jupiter v Rybách, můžeme očekávat nárůst a rozmach rybí symboliky. To znamená soucitu, obětavosti, senzitivity, zasněnosti, uměleckých sklonů, romantiky, vizí a snů, lásky k filozofii, psychologii a náboženství, rozvoje víry, duchovna, ezoteriky, ale i fanatismu. 

Planeta Neptun je vládcem znamení Ryb. Je tedy dle svého postavení dlouhodobě zaparkovaná doma. Neptun  či Poseidon je vládce všech moří. Symbolicky se pojí s velkou vnímavostí, až jasnovidnými sklony, ale pramalým smyslem pro realitu a racionální uvažování. Je to planeta mystiky, umění a snů, ale také lží, podvodů, iluzí a sebeklamu. To vše může přivolávat nereálný náhled na sebe sama, na realitu, sklony k nadužívání drog a alkoholu. Můžeme se v něčem hodně utápět, například i ve svých emocích a vlastní posedlosti. Můžeme mít problém se rozhoupat, pohnout se z místa a jednat. Zde se objevuje také význam tarotové karty Viselce, která ukazuje v podstatě i oběť. 

Viselec
Zdroj foto: Pinterest

Pokud se spojí Neptun s Jupiterem, může to mít samozřejmě velmi tvůrčí dopad a pozitivní aspekty, ale také jistý destruktivní, scestný a mámivý charakter. Vůbec nejhorší by byla davová psychóza nebo fanatismus. Vše záleží na postavení okolních planet a také na individuálním horoskopu každého člověka, neboť u každého může tento tranzit působit jinak. S čím tedy přibližně můžeme počítat?

Už nyní se projevují záchvaty obětavosti, mesiášského komplexu a velké potřeby pomáhat. V současné době je to velmi žádoucí a potřebné, proto budiž pochválen tento aspekt. To vše ještě posiluje současný průchod Slunce a dalších rychle se pohybujících planet znamením Ryb. Jenomže na druhou stranu můžeme také díky Jupiteru uvažovat, zda si tak trochu nehoníme ego a nepředháníme se v tom, kdo bude, a umí, pomáhat víc. Může se objevit nárůst ezoterního myšlení, někteří lidé se zcela zblázní a budou si hrát na guru a spasitele světa. Umělci mohou více tvořit a mohou je i líbat múzy ze všech stran. Objeví se pocit, že musíme něco dokázat nebo dokončit. Budeme si přát nějaký svůj rozvoj a naplnění celoživotních snů. Stejně tak se zesílí naše sny, šestý smysl a intuice. 

Pozor na iluze, klam, podvody, nereálný náhled na sebe sama nebo například na nevhodné vztahy. Toxické vztahy. Pozor na cokoli toxického, co by nás mohlo kompletně otrávit. V období nejsilněji působící konjunkce bych asi ani nedoporučovala některým jedincům narkózu. Pokud chcete astrální výlety, bude to fajn čas. Ale zrovna tak pozor na drogy, návykové látky a látky měnící vědomí, zde hrozí i rozvoj nějaké psychózy a velká ztráta kontaktu s realitou. 

V globálním měřítku se objeví nesobecké a empatické vnímání světa, pomoc člověka člověku, pofrčí humanitární pomoci a víra v lepší zítřky. Pozor ale na fanatické myšlení některých jedinců, kteří chtějí ovládnout svět a také na sebeobětování či velkou oběť těch, kteří to budou považovat za své životní naplnění a poslání. Problém může být střet silného přesvědčení, politického, filozofického či náboženského myšlení s opačnou stranou, přesněji řečeno fanatismus, egoismus a zaslepenost. 

Problém s touto konjunkcí Jupitera a Neptuna mohou mít nejvíce Blíženci, Střelci a Panny. 

Každopádně můžeme říci, že toto spojení planet kolem data 12. dubna má v sobě obrovský duchovní a magický potenciál a záleží jen na nás, jakým způsobem ho využijeme. 


Poseidon
Zdroj foto: PinterestAutor článku: Beskydská čarodějnice


ÚNOROVÝ ÚPLNĚK VE LVU PŘINESE ZKOUŠKY NAŠEHO EGA A ZJIŠTĚNÍ, ŽE NEJSME ZASE TAKOVÉ HVĚZDY, JAK JSME SI MYSLELI

Ve středu 16. února v 17:57 zimního času nastane úplněk ve Lvu. Přinese krásnou a hrdou energii znamení Lva. Pokud patříte mezi ješitné, arogantní a sebestředné idioty, budete se celý den naparovat jako páv a budete mít potřebu mluvit jen a jen o sobě. Tento vliv (bohužel pro vaše okolí) bude patrný i pár dnů před a po tomto datu. Dobrá zpráva je, že někteří konečně uchopí své kdesi zastrčené sebevědomí a půjdou si říct o to, o čem se domnívají, že jim právem náleží a co si zaslouží. Budeme chtít být králem či královnou, budeme se chtít vytáhnout a pofrajeřit. 

Období bude také laděné pro partnerské vztahy, sex, záležitostí dětí, rodiny a majetku, ale i pro bujaré večírky a zábavy, na které se budeme chtít pořádně vyfiknout, po lvím způsobu si rozpustit vlasy a poněkud trochu vystrčit drápky. V posteli to bude vřít, připravte se na podrápaná záda a pro jistotu si hoďte špunty do uší. Nejvíce utrpí Býci, Lvi a Vodnáři! 

A teď vážně: Jupiter v Rybách tomu všemu dodá jistý duchovní aspekt. Mars s Venuší v Kozorohu ruku v ruce podpoří vztahové záležitosti zemských znamení a problém nastane s lunárními uzly: úplněk totiž může být poněkud náročnější pro Býky a Štíry, potažmo i pro Lvy a Vodnáře. Na povrch mohou vylézt nevyřešené záležitosti z minulosti i velká potřeba razantně změnit svůj život, do popředí se může drát i bída s nouzí a potřeba mít se po finanční stránce lépe. Vyloženě štvát vás může to, že nejste tak bohatí, jak byste být chtěli. A to se obávám, může být tématem mnohých z nás. Na jedné straně hrdost, na druhé straně úderná potřeba něco konečně udělat. Na jedné straně jistoty všeho druhu a hlavně ty materiální, které budou nutným předpokladem dalšího spokojeného života, na druhé straně ryze duchovní aspekt a jisté ezoterické a duchovní vlivy. V neposlední řadě všichni tak nějak zjistíme, že nejsme zase takové hvězdy a že bez pokory a zkušenosti z ponížení z pádu na držku to vlastně nikdy nemůžeme vyhrát. Protože se prostě nerodíme s korunou na hlavě, že jo… Na přetřes půjde nejen jakási osobní spokojenost a to, jak nás vnímají druzí, ale samozřejmě taky vztahy a cesta od sebe k druhým lidem. 

Pokud chcete změnit svůj život, ideálně s tím začít hned po úplňku… Vnímám jako velmi důležité něco starého a nefunkčního pustit a říct tomu pápá, umět se nad něco povznést, něco přijmout, vše je v duchu nových začátků a nových rozhodnutí… nenechat něco, aby nás to užíralo (aby užíralo hlavně naše EGO).... 

Lev
Zdroj foto: pixabay

Autor článku: Beskydská čarodějnice


LEDNOVÝ ÚPLNĚK V RAKU MŮŽE PŘINÉST SILNÉ EMOCE A RODINNOU KRIZI. ZACHOVEJTE KLID, ZASE BUDE LÍP!

V úterý 18. ledna v 0:49 nastane lednový úplněk ve znamení Raka. Znamení Raka je už samo o sobě dost srdceryvné, emotivní a hysterické. A což teprve, když se úplňková Luna v Raku dostane do opozice Pluta ve znamení Kozoroha! To už je teprve pořádný nátlak! Připravte si kapesníky, fotoalba svých dětí a něco sladkého! Co nás všechno čeká a jak dny kolem tohoto úplňku prožijeme?

Úplněk v Raku
Zdroj foto: Pixabay

Lednový úplněk v Raku bude velkou zátěží pro naše emoce a také pro náš žaludek. Mohou se objevit témata, která nebudeme umět moci strávit. Může se objevit přejídání, žaludeční nevolnost, tlak na prsou a velmi lítostivé stavy. Velkým račím tématem je mateřství samo o sobě, rodina a děti. Pokud něco není v pořádku nebo je průšvih na spadnutí, ve dnech kolem úplňku může všechno vygradovat. Očekávat můžeme výbuchy emocí, proměnlivé nálady, pláč nebo hysterii. Je dobré umět vyjádřit emoce, ale raději průběžně a konstruktivně. Pomoci může krásná hudba, klidně i jazz, soul nebo klasika či romantické melodie, šumění moře, instrumentální relaxační hudba, v další řadě také tanec, a to ideálně spontánní emotivní tanec. Nezapomeňte i na procházky do přírody a oddanou lásku němých tváří, třeba i koček. Můžete také snít a meditovat. To všechno vám o tomto úplňku může udělat velmi dobře.

A teď to, co dělat nemáte. Nemáte se přejídat, nemáte jíst hodně sladkostí, nemáte stoupat na váhu a podléhat depresím, nemáte se litovat a mít pocit, že jste největší, ale úplně největší chudák na celém světě. Nemáte pít alkohol a opíjet se! Nemáte kydat své negativní emoce jako hromadu hnoje na prvního člověka, kterého potkáte. Nemáte se hádat se svým milovaným protějškem. 

O tomto úplňku je také velká pravděpodobnost, že mnohé ženy začnou rodit a narodí se nějaké děti, ten porod však může být komplikovaný. Přetřásat se budou veškeré rodinné záležitosti i záležitosti dětí a vztahů. Hodně žen se bude cítit pod tlakem nebo v područí dominantních mužů, jiné naplno projeví svou silnou stránku osobnosti a budou hledat rovnováhu mezi ryze pečující ženskostí a mateřstvím a na straně druhé kariérou, touhou po prosazení a jistou odolností, tvrdostí, touhou po moci. Na jedné straně stojí poddajnost a oddanost, na straně druhé vlastní vůle  převzetí řízení a odpovědnosti. Bude dobré snažit se zabránit vměšování a potřebě kontroly, vymanit se z nějaké moci či nadvlády. Tohle bude téma lednového úplňku.

Tento úplněk budou hůře prožívat osoby narozené v těchto znameních, anebo mající v těchto znameních zásadní planety (zejména Lunu): Kozoroh, Rak, Beran, Váha.

Na co dát pozor: na závislost, negativní emoce, ztrátu kontroly, citové zranění

Co je třeba projevit: trpělivost, laskavost, hledání kompromisů a konstruktivních řešení, léčení, vnitřní naslouchání a zjevení skutečnosti, smíření, odpuštění

Autor článku: Taťána Kročková

------------------------------------------------------------------------------------

Jaký bude rok 2022 z hlediska numerologie? Může připomínat přetrhnutou hráz nebo počůrané plenky!  

Dvojka je číslo, které vyjadřuje dualitu, rovnováhu, pár, úsečku, emoce, empatii, vnímavost, senzitivitu, ale i hysterii, závislost a labilitu. Počínaje rokem 2 000, kdy se změnilo celé nastavení lidstva, už ne ve prospěch 1 = Já/EGO, ale 2 = Ty, můžeme sledovat celospolečenské změny na mnoha úrovních. Zatímco velmi problematický rok 2020 měl dvojky dvě, nový rok 2022 bude mít dvojky dokonce tři. To samozřejmě může mít jak pozitivní dopad, tak ale také své negativní vlivy. V závěru článku přidávám i stručný astrologický náhled na rok 2022, který bude pod vládou Poseidona. 

Poseidón

Dvojkové roky 2000, 2020 a 2022 

Rok 2000 znamenal začátek  21. století a mnozí jej vítali s obavami týkajících se možného konce světa. Vibrace dvojky přinesla mnohem větší citlivost a soucit, ale také o to větší emocionální slabost a zranitelnost. Lidé se začali mnohem více bít za práva slabších a utiskovaných, ať už šlo o LGBT, rasové záležitosti či práva zvířat a dlouhodobě utiskovanou přírodu a planetu v rámci pomoci ze strany různých ekologických snah a hnutí. Je znát, že za posledních dvacet let se opravdu tyto záležitosti posunuly a změnily k lepšímu, mnohdy až do samotných extrémů, kdy ve snaze “nikomu neublížit” vynecháváme z klasické literatury postavy “černoušků”, dosazujeme do historických rolí osoby černé pleti, ač v historii tyto postavy oplývaly pletí alabastrovou. Menšiny se bijí za práva, která oproti ještě nedávným dobám útisku již relativně mají, otevírají se a posouvají hranice držící všechno to, co bylo doposud řádně ohraničeno ( a pro nás normální) a tolerance a svoboda expandují i tam, kde bychom to dříve nečekali. Otevřeně se hovoří o různých úchylkách, syndromech a patologiích, vytvářejí se polyamorní vztahy a dokonce i pedofilové mají své podpůrné skupiny. V zásadě se dostane empatie, tolerance a pochopení takřka každému. 

Tohle je vlastně docela v pořádku a je dobře, že jsme dokázali mít větší pochopení a respekt pro odlišnosti, ale jak se zdá, jakmile se otevřou hranice příliš, nastane bezbřehost, neohraničenost, chaos a potřeba lidí, kteří jsou ve svém přirozeném nastavení ovcemi postrádajícími baču či ovčáckého psa, se o něco opřít. Rozbíjejí se staré struktury a původní vnímání světa, přepisuje se historie, upadá tradiční role rodiny a starý systém se pomalu ale jistě rozpouští a rozkládá. Potřeba respektu, tolerance a nového přístupu k individualitám a odlišnostem, které ukazuje velmi vnímavá, tolerantní a empatická dvojka, se promítá do všech životních oblastí. 

O to horší je ale pak opírání se o různé uměle vytvářené berličky, informace či manipulace, které se šíří ze všech stran ve snaze ty hranice znovu nastavit. Dvojky jsou totiž také velmi snadno ovlivnitelné a manipulativní. Jsou dobrými vizionáři, médii a jasnovidci, ale snadno podléhají svým emocím a různým tlakům z vnějšího světa. Je pak již velmi těžké rozpoznat, kde je pravda a které pocity jsou ještě naše a které už patří někomu jinému. Dvojky totiž postrádají racionální myšlení a jsou zmítány převážně emocemi. Navíc neumí být samy. Proto se budou neustále vytvářet nová společenství a skupiny, navazovat se vztahy, které ale mohou velmi rychle skončit a být vystřídány vztahy novými.

Jaký byl rok 2020?

Ukázkou toho všeho byl již rok 2020, který přinesl spoustu emocí, a to převážně negativních. Objevila se spousta strachů, úzkostí a obav o životy svých blízkých. Protože lidstvo za dosud nevyjasněných okolností napadl neznámý virus a davová psychóza, rok 2020 byl plný strachu a omezení, které přinesla zase čtverka, jež byla ciferným součtem dvou dvojek obsažených v roce 2020 (2+2=4). Význam čísla 4 můžeme definovat i jako omezení a uzavření (číslo 4 se dá vykládat také jako uzavřený čtverec nebo domeček bez oken). Všichni jsme tehdy museli zůstat zavření doma. Rok 2020 pak lze vyložit i jako symbol Posledního soudu (= tarotová karta 20). 

Jaký byl rok 2021?

Rok 2021 pak přidal jednu jedničku, která začala trošku vystrkovat růžky, projevovat sobectví a potřebu vlastního Já ("Já doma nebudu", "odmítám nosit roušku", "Já uvažuji o tom, že tady něco nesedí" a podobně) a zároveň přinesl celkový ciferný součet číslo 5, což už konečně ukazuje východisko z nějaké situace, otevření dveří a oken i pohyb ven. Pětka je číslo změny a pohyb, což tomu také odpovídá. Ještě nutno zmínit, že dvojku koncentruje 0 (20) a číslo 21 funguje také samostatně, jednak ho můžeme vyložit s ohledem na tarotovou kartu Svět, která je poslední v balíčku a ve stručnosti ukazuje na konec jedné cesty a etapy lidstva, zkrátka, že jsme došli na konec a dál už nic nevede, je nutno začít znova. 

Rok 2022 bude jako protržená hráz a valící se voda

A nyní se dostáváme k novému roku 2022. Tři dvojky pohromadě, to už je pořádný nášup. To už je pořádná hysterie. Můžeme očekávat, že lidé na sebe budou více hodní, projeví více citu, soucitu, empatie, tolerance a porozumění? I to je možné, ale obávám se, že rok 2022 přináší mnohem větší přecitlivělost, hysterii a davovou psychózu, než tomu zde doposud bylo. U mnohých lidí, kteří doposud zatvrzele následovali svůj rozum a ověřené vědecké informace, může nastat razantní změna myšlení, u citlivějších osob hrozí jak psychospirituální krize, jakési mystické probuzení, tak také až duševní problémy nebo schizofrenie. Pokud na nás v tomto roce cokoliv zatlačí a přitlačí nás ke zdi (nebo mezi dva balvany), může se stát, že naše křehká psychika se zlomí, nebo zcela ztratíme sebekontrolu, protrhne se hráz našich emocí a začnou se dít věci! 

Obávám se, že trojitá vibrace dvojky nás zbaví zbývající sebekontroly a nastane o to větší chaos, který může přinést převrat a nové uspořádání společnosti, světa. Budeme velmi špatně snášet tlak, stres, budeme závislejší, citlivější, zranitelnější, ovlivnitelnější a emočně nestabilnější. Výsledným ciferným součtem je číslo 6, které může mít dvě polohy. Ta první ukazuje na touhu po rodinné a lidské soudržnosti, dodržování etických zákonů, estetické a umělecké cítění i jakousi vášeň a touhu žít. Druhá poloha rozděluje společnost na dva samostatně rotující trojúhelníky, které do sebe budou navzájem vrážet hranami a řvát, že kdo není s námi, je proti nám. Zde je opravdu nutná snaha o dosažení jakési Jednoty a hledání pospolitosti a soudržnosti. Budiž tomu ku pomoci výsledné číslo 4, které dává číslo 22, a to pro aspoň nějakou oporu a stabilitu. Důležité je také zmínit, že lidé budou v roce 2022 o to více potřebovat jistotu a bezpečí, které se jim už dlouho nedostává! 

A to, co je nejdůležitější, je nový začátek! Samostatná číslice 22 nám odpovídá kartě Blázna, který stojí na počátku tarotové sady a označuje se také číslem 0. Právě on ukazuje na nové začátky i ztrátu soudnosti. Rok 2022 můžeme považovat za úplný začátek nové éry, za nové dítě, které se teprve narodilo a bude čůrat do plenek! A zpočátku bude dělat spoustu hloupostí, než dostane rozum. A je to tak i dobře - někdy příliš racionality škodí. 

Buďte citliví k sobě navzájem a vsaďte hlavně na svou intuici, ale zároveň neztrácejte soudnost! 

Astrologické okénko:

Jupiter v Rybách a Beranu: Jupiter se loni pohyboval ve Vodnáři, nyní projde znamením Ryb a dostane se také do znamení Berana, odkud se pak vrátí zpátky do Ryb. Dokonce vytvoří velmi významnou konjunkci s Neptunem v Rybách (cca 11. 4. 2022). Tato konjunkce má silně mystický a duchovní význam, který blíže vysvětlím v některém z pozdějších článků. 

Neptun v Rybách: Neptun zůstane i letos v Rybách jako doma a protože již nějakou dobu otěže třímá Poseidon, můžeme si místy připadat jako v bájné Atlantidě. Navíc přicházející Jupiter Poseidonův vliv ještě více posílí! 

Saturn ve Vodnáři: Saturn ve Vodnáři bude nadále hrozit omezením, fanatismem, potřebou nastolit řád a pořádek tam, kde o to nikdo nestojí. Přináší tvrdé zkoušky, ale i vytrvalost a odolnost. 

Uran v Býku: Uran zůstává nadále v Býku, kde rozbíjí stabilitu, řád, klid, materialismus a racionální smýšlení a dodává inovaci, tvořivost, ale i rebelii, promiskuitu a labilitu. 

Pluto v Kozorohu: Pluto bude nadále ve znamení Kozoroha, kde přitvrzuje přirozenou kozoroží povahu. Obecně podporuje mocenské touhy, zájem o BDSM, ctižádost, cílevědomost, manipulace, temnotu, chlad a vypočítavost. 


Autor článku: Taťána Kročková


Komentáře

Oblíbené příspěvky